Interna

Interní ordinace se zabývá vyšetřováním, diagnostikou a léčením onemocnění vnitřních orgánů - srdce a plic, dále orgánů dutiny břišní či ledvin. Kardiologie je medicínský obor, který se zabývá onemocněním srdce a cév. Léčí se zde choroby související s činností srdce, poruchy cévního zásobení srdce a poruchy rytmu srdečního. Kardiologie je super specializovanou částí oddělení interního.

Na interním a kardiologickém oddělení provádíme nejen EKG vyšetření srdce, ale můžeme také diagnostikovat infarkt myokardu pomocí speciálních krevních testů. K přesné úpravě krevního tlaku využíváme i 24 hodinovou monitoraci krevního tlaku pomocí přístroje HOLTER, který měří nemocnému tlak během dne v pravidelných intervalech v domácím prostředí.

Součástí péče interního oddělení je ultrazvuková diagnostika. Ultrazvukem vyšetřujeme: játra, žlučník, ledviny, slinivku břišní, slezinu a další vnitřní orgány. Navíc zde provádíme i ultrazvukové vyšetření prsů, které je důležitou součástí prevence nádorového bujení ženského prsu.

Jedním z nejdůležitějších vyšetření je tzv. Echokardiografické vyšetření- ultrazvuk srdce. Vyšetření je schopno včas diagnostikovat srdeční vady, zachytí počínající aterosklerozu tepen, které srdce vyživují. Echo srdce je zásadním vyšetření pro sportovce - zejména aktivní - k prevenci náhlých oběhových nehod na hřišti.

Na interním oddělení Polikliniky Medico nabízíme také Program prevence cévního stárnutí pro klienty, kteří chtějí aktivně pečovat o své zdraví.

K vyšetření je třeba se objednat na tel. čísle 230 234 964

Je nutné mít doporučení od praktického či jiného lékaře. Je možné přijít bez doporučení a vybrat si z nabídky balíčků vyšetření bez účasti zdravotních pojišťoven.

Ordinační hodiny:

Pondělí 07.00 - 13.00 MUDr. Petko Petkov Prodanov
Úterý 07.00 - 13.00 MUDr. Martina Pauli
  13.00 - 19.00 MUDr. Jana Šmakalová
Středa 08.00 - 14.00 MUDr. Jana Šmakalová
  13.00 - 19.00 MUDr. Martina Pauli
Čtvrtek 07.00 - 13.00 MUDr. Martina Pauli
Pátek

07.00 - 16.00

13.00 - 16.00 pouze objednaní pacienti

MUDr. Jana Šmakalová

Lékaři a sestry

Vedoucí lékař

 • prim. MUDr. Jana Šmakalová

  prim. MUDr. Jana Šmakalová

 

Lékaři

 • MUDr. Eva Veselá

  MUDr. Eva Veselá

 • MUDr. Martina Pauli

  MUDr. Martina Pauli

 • MUDr. Jiří Lukavec

  MUDr. Jiří Lukavec

 

Staniční sestra

 • Eva Jiskrová

  Eva Jiskrová

 

Zdravotní sestry

 • Blanka Lebedová

  Blanka Lebedová

Kontakty

Adresa:
Poliklinika Opatovská
Opatovská 1763
Praha 4, Chodov
149 00

 

Telefon: 230 234 960

 

Hlasové a sluchové centrum Praha