Onkologie

Nenechat se vyšetřit ze strachu z nádorových onemocnění není rozumné. Většina nádorových onemocnění se dá v dnešní době velmi dobře léčit a vyléčit, musí však být diagnostikována včas! Proto je důležité pravidelně absolvovat preventivní prohlídky.

Základem onkologického vyšetření je anamnéza zaměřená na výskyt nádorových onemocnění v rodině a prodělaná onemocnění u pacienta. Následuje klinické vyšetření se zaměřením na kožní léze, uzlinové syndromy, plíce, játra, slezinu, ledviny a skelet. Další vyšetření se provádí pomocí odběru krve, ze které stanovíme nádorové markery (onkomarkery). Vnitřní orgány jsou sledovány pomocí ultrazvukového a rentgenového vyšetření. V případě nutnosti jsou tato základní vyšetření doplněna CT vyšetřením nebo vyšetřením magnetickou resonancí. Skelet je možné zkontrolovat pomocí kostní scintigrafie. Celotělové vyšetření pomocí pozitronové emisní tomografie může odhalit všechna aktivní ložiska v těle. Endoskopické vyšetření umožňuje odběr materiálu na histologické vyšetření.

Pravidelné sledování napomáhá tomu, aby se choroba diagnostikovala v časném léčitelném stadiu.

Naše onkologická ambulance zajišťuje péče o pacienty s nádorovými i přednádorovými stavy, v případě zjištění nádorového onemocnění zajistíme jak hormonální léčbu, tak imunoterapie. Ve spolupráci s komplexním onkologickým centrem pro Vás zabezpečíme biologickou léčbu, případně chemoterapii a léčbu zářením. Naším cílem je zmírnit komplikace a nežádoucí účinky protinádorové terapie tak, abyste se po celou dobu léčby cítili co nejlépe.

Nabízíme i speciální program prevence nádorového bujení (není hrazen ze zdravotního pojistění).

K vyšetření je třeba se objednat na tel. čísle 230 234 960

Je lépe mít doporučení praktického či jiného lékaře, ale doporučení není podmínkou.

Ordinační hodiny

  • Ordinační hodiny podle objednání

Lékaři a sestry

Vedoucí lékař

  • MUDr._Jan_Vydra.jpg

    prim. MUDr. Jan Vydra

 

Administrativní sestra

  • D._Kucerova.jpg

    Dana Kučerová

Kontakty

Adresa:
Poliklinika Opatovská
Opatovská 1763/11
Praha 4, Chodov
149 00

IČ: 47125845

Neplátce DPH

ID datové schránky: 3cuky5s

Telefon: 230 234 960

 

Hlasové a sluchové centrum Praha